“Veel scootmobielen staan stil en dat is zonde”

Share2Go groeit door. Om de stallingsproblematiek tegen te gaan en een duurzame oplossing te vinden, is ook gemeente Hoekse Waard aangesloten bij Share2Go. Vanaf mei 2025 zijn op drie verschillende locaties een scootmobiel beschikbaar.

Wij spreken met Mirjam van der Weel, adviseur uitvoering Wmo en Rosanne de Pauw, beleidsadviseur Wmo over hun eerste ervaringen met de deelmobiliteit van Share2Go.

Verkenning

“Sinds 1 januari 2024 geldt het Besluit bouwwerken leefomgeving waarbij het verboden is geworden om (onder meer) fietsen en scootmobielen in gangen, galerijen en trappenhuizen te plaatsen. Dit vraagt om een andere aanpak. Daarnaast staan veel scootmobielen stil en dat is zonde” vertelt Mirjam. “We zijn in gesprek gegaan met andere gemeenten en hebben verschillende partijen gesproken over de mogelijkheden van deelmobiliteit.”

De stallingsproblematiek is nu nog te overzien, maar voor nieuwe gebruikers wordt het stallen van een scootmobiel lastiger. “Als je een scootmobiel toegewezen krijgt vanuit de Wmo, heb je hem echt nodig” legt Rosanne uit. “Als de scootmobiel vervolgens niet geleverd kan worden, omdat er geen plek is, beperk je mensen in hun vrijheid” vult Mirjam aan.

“Wij willen inwoners weer mobiel maken en laten participeren in de samenleving. Dat is voor iedereen beter. Share2Go is dan een goed alternatief. Met Share2Go hoef je als gemeente niet alles zelf uit te vinden. Zij hebben een duidelijke missie en al veel ervaring. Dat is fijn” aldus Rosanne.

Simpel in gebruik

“De voorbeelden van andere gemeenten maakte ons enthousiast. Share2Go werkt met een tag en een digitaal reserveringssysteem. Hierdoor is het voor iedere inwoner simpel in gebruik en heb je geen handmatige papierwinkel” licht Mirjam toe.

Inwoners werden tijdens een intakegesprek geïnformeerd over de werkwijze van Share2Go. “Met die extra uitleg kun je inwoners stap voor stap meenemen in het proces.”

Uitdagingen

Deelmobiliteit is voor veel gemeenten en woningcorporaties iets nieuws, net als de stallingsproblematiek waar men een oplossing voor moet vinden. “In deze pilot hebben wij gemerkt dat je veel gesprekken moet voeren. Met woningcorporaties, maar ook met het netwerk van de ouderen, zoals hun kinderen. Zij zijn mede van invloed op de keuze voor een Share2Go scootmobiel” legt Mirjam uit.

“Gelukkig weten Sacha Heijens en haar team inwoners echt te enthousiasmeren en beantwoorden al hun vragen. Ze zijn zelfs bereid om extra langs te komen om uitleg te geven over het gebruik” vertelt Mirjam. “In de communicatie met ons als gemeente loopt het ook erg soepel” vult Rosanne aan. “Ze zijn echt een sparringpartner, maar ook een onafhankelijke gesprekspartner voor inwoners en woningcorporaties. Het levert daardoor andere gesprekken op. Je moet samenwerken om de deelscootmobielen via Share2Go binnen de gemeente Hoeksche Waard tot een succes te maken.”

De toekomst

Share2Go is gestart met een pilot in de gemeente Hoekse Waard, maar zij zien al mogelijkheden. “Wij richten ons nu nog op scootmobielen, maar in de toekomst kan het zijn dat we driewielfietsen gaan toevoegen. Voor nu is dat nog een toekomstdroom.”

Maandelijks levert Share2Go de data van het gebruik naar de gemeente Hoeksche Waard. Zo kunnen zij zelf monitoren en bijsturen. “Een keer per maand evalueren wij de pilot en bel ik, in deze pilot fase, ook nog direct met de deelnemers om hun ervaringen te horen uit eerste hand.” vertelt Mirjam. “Daarnaast kun je met een grotere groep deelnemers ook meer kosten besparen in de Wmo. Een scootmobiel die stilstaat, is niet duurzaam en dan zijn de pools van Share2Go een mooie oplossing.

Meer weten over Share2Go?

Wil je meer weten over Share2Go en wat wij voor jouw gemeente kunnen betekenen? Neem contact op met Sacha Heijens via info@share2go.nl en plan een verkennende afspraak in. Zij vertelt je tijdens dit gesprek over alle mogelijkheden, ervaringen en tarieven.

Lees meer over: