In een rolstoel of niet, Oosterhoutse sportman Piet Hermans beklimt de 'kale berg' Mont Ventoux voor het goede doel. "De beklimming is 21 kilometer, met tijdens de laatste 7, 8 kilometer altijd een stevige wind. Het wordt verschrikkelijk afzien. Maar dat is niet erg. We doen het in het kader van de stichting Groot verzet tegen kanker. Daarmee halen we geld op voor KWF Kankerbestrijding. Voor mensen die strijden tegen die afschuwelijke ziekte. Voor wie het leven iedere dag een zware berg- etappe inhoudt. Waar ze de top wel móéten bereiken, omdat er anders geen volgende etappe meer komt."
Afgelopen juni beklom Hermans op uitnodiging van NOC*NSF al de Alpe d'Huez, als handbiker samen met een Welzorg-collega te midden van zo'n tweehonderd fietsers. Nu staat dan de Mont Ventoux voor de deur, die kale puist in de Vaucluse in Frankrijk. Geliefd en gehaat.
"Door mijn handicap heb ik nu de mooiste baan ter wereld. Met mijn werk kan ik andere mensen motiveren om ondanks een beperking niet achter de geraniums te blijven zitten." Zijn mentaliteit is bewonderenswaardig.
Klik hier voor het volledige persbericht.
Piet Hermans sponsoren? Ga naar http://www.grootverzettegenkanker.nl/profiel.html?deelnemer=163817.