Ex-gehandicaptentopsporters trainen voor prestatie op grote hoogte

Piet Hermans en Iwan van Breemen bereiden zich voor op de beklimming van de Mont Ventoux met een handbike. Het KWF-kankerfonds organiseert op 4 september het evenement ‘groot verzet tegen kanker’, waarbij de Mont Ventoux wordt beklommen. De gehandicapte ex-topsporters zijn collega’s bij Welzorg Actief, een leverancier van hulpmiddelen.

Piet Hermans is salesmanager bij Welzorg Actief. Op zijn 28ste is hij als gevolg van een dwarslaesie gehandicapt geraakt. Hermans is daarna actief gaan sporten. Tijdens zijn revalidatieperiode is hij gestart met rolstoelbasketbal, daarna is hij rolstoeltennisser geworden. Hierin is Hermans bijna 12 jaar actief geweest op internationaal niveau. Na zijn actieve topsportcarrière is Hermans assistent bondscoach geworden van de Nederlandse rolstoeltennissers.

Iwan van Breemen is adviseur bij Welzorg Actief. Van Breemen zit als gevolg van spina bifida (open rug) al zijn leven lang in een rolstoel. Vanaf zijn twaalfde beoefende hij drie jaar rolstoelbasketbal. In die jaren heeft hij in het Nederlands jeugdteam meegespeeld. Op zijn vijftiende is Van Breemen overgestapt naar atletiek. In totaal was hij vier keer in de discipline wheelen (rolstoel racen) actief op de Paralympics van Seoul, Barcelona, Atlanta en Sydney. Hier won hij goud en brons. Daarnaast is hij meervoudig Nederlands kampioen op diverse afstanden.

De collega’s zijn momenteel in training en hebben in juni tevens de Alpe d’Huez beklommen. Iwan reed hier zelf een record met een tijd van 2 uur en 52 minuten. Benieuwd naar deze rit? Bekijk dan hier het filmpje van de beklimming.